Амла (Амалакі) – одне з найсильніших омолоджуючих рослин аюрведичної медицини. Особливо вона ефективна як расаяна для Пітти, а також для крові, кісток, печінки і серця.
Амалакі відновлює і підтримує нові тканини, збільшує кількість червоних кров'яних клітин.
Вона очищає ротову порожнину, зміцнює зуби, живить кісткову тканину, зупиняє кровотеча з ясен, знімає запалення в шлунку і товстої кишці.
Це самий багатий природний джерело вітаміну С (до 3000 мг в одному плоді).
Амалакі покращує апетит, очищає кишечник і регулює рівень цукру в крові.
Природа амалакі саттвична і дарує довголіття, успіх, любов. Саме по собі це дерево – довгожитель. Амла (плід) містить різні форми аскорбінової кислоти, сполучені з таниновым комплексом та галієвої кислотою, що підвищує стійкість вітаміну С, який зберігається в зірваний плід до 2-х років.
Завдяки аскорбинатам, каротиноїдам і биофлавоноидам, амла володіє антиоксидантними властивостями, тобто нейтралізує активну дію вільних радикалів, що утворюються в результаті окислювальних процесів. Відомі три типу радикалів: супероксид – радикал, перекис водню і гідроксильний радикал. Якщо перші два нейтралізуються ферментами супероксид – дисмутазой, каталазою і пероксидазою, то від гидроксильного радикала організм не виробив специфічного захисту, оскільки його появу пов'язують з високочастотними випромінюваннями телевізорів, комп'ютерів, радіо-телефонів та іншої побутової техніки та електроніки, що з'явився відносно недавно.
Вільні радикали можуть пошкоджувати артерії, прискорювати старіння суглобових хрящів і міжхребцевих дисків, порушувати колоїдне рівновагу жовчі і послаблювати імунну систему. Тому регулярний прийом антиоксидантів дуже актуальне в наші дні.
Крім того, амалакі володіє імуномодулюючим ефектом. Амла призводить імунну систему в рівновагу.
Амла стимулює синтез гемоглобіну, сприяє кровотворенню і утворення репродуктивних рідин; дуже сильний тонізуючий засіб.
Амла – основний компонент Чаванпраша – трав'яного джему, широко відомого аюрведічеського тоніка загальної дії.
Каталог